Facebook

MUHARREM İNCE'DEN CUMHURBAŞKANI ADAYLARINA 500'ER LİRA BAĞIŞ

Seçimler için geri sayım devam ederken Cumhurbaşkanı adaylarına da bağışlar sürüyor. CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce diğer partilerin Cumhurbaşkanı adaylarına 500'er lira bağışta bulundu. 

İnce'nin bağış yaptığı isimler; AK Parti adayı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti adayı Meral Akşener, HDP adayı Selahattin Demirtaş, Saadet Partisi adayı Temel Karamollaoğlu,, Vatan Partisi adayı Doğu Perinçek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın paraya ihtiyacı olmadığını söyleyen Muharrem İnce, "Erdoğan’a aslında para yatırmamam gerekiyor. Onda para çok zaten. Devletin uçaklarını, imkanlarını kullanıyor. Fakat vicdanım el vermedi. Cumhurbaşkanı olduğumda adil olacağıma söz verdim. Adil olacaksam Sayın Erdoğan’a adil olmalıyım. Cumhurbaşkanlığını da böyle yapacağım" ifadelerini kullandı.

Maaşından 500 TL yatırdığını belirten İnce, "Yapılan yardım maaşımdan, bağışlardan değil. Milletin yaptığından değil, kendi maaşımdan" şeklinde konuştu.

Bağış tutarının ne kadar olduğuna ilişkin soruya İnce, "Tutarı bilmiyorum ama kişi sayısının çok olduğunu biliyorum. Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün biliyor. Fırına odun atıyorlar" diye konuştu.

İşte Dekontlar..

Basında çıkan haberlere çok güldüğünü söyleyen İnce, "Yandaş medya ’özel uçağı ile geziyor’ diye haber yapıyor. Zor bela 8 kişilik bir uçak kiraladık. Buradan Erzincan’a gidiyorum. Seçim dönemlerinde bunu yapmaya mecburuz. Küçük bir uçak kiraladık, onunla geziyoruz. Miting yapıyoruz. Gerçekten bu yandaş medya ne içiyor, yiyor merak ediyorum. Benim enerji kaynağım onlar. Hep var olsunlar" dedi.

Cumhurbaşkanı adaylarının sağlıklarının yerinde olmasını temenni eden İnce, "Seçimi kazanma ile ilgili duayı kendime yapıyorum. Türkiye’nin normalleşmesi, uzlaşması, barışması lazım, kavga etmenin alemi yok. Döviz aldı başını gidiyor. Memleket yanıyor, batıyor. Bu memleketi el birliğiyle kurtaralım. İnsanlarımız iş yerlerini kapatıyor, iflas ediyor. Duvara çarpmak üzereyiz. Böyle bir ortamdan birlik beraberlik içinde çıkabiliriz. 81 milyon bir olursak dışarıya karşı daha güçlü oluruz. Bütün adaylarımıza başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

İnce şöyle konuştu:

"Bu yarışta Sayın Demirtaş’ın da özgür biçimde bizimle birlikte kampanyaya katılmasını çok isterim, doğrusu budur. Biz yarışıyoruz, miting yapıyoruz, o tutuklu. Adil bir yarış değil. Sayın Erdoğan, Akşener, Karamollaoğlu tutuklu olsa onun için de özgürlük isterdim. Böyle bir yarışta Sayın Demirtaş’ın da meydanlarda olmasını isterdim."

İnce, cumhurbaşkanlığını birinci turda alacağını iddia etti.

Kaynak: http://www.posta.com.tr/muharrem-inceden-cumhurbaskani-adaylarina-500er-lira-bagis-2004595

Haber Tarihi : 23 Mayıs 2018