Facebook

MUHARREM İNCE: İLK 100 GÜNDE YAPACAKLARIMI AÇIKLIYORUM

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Hatay'da konuştu. Muharrem İnce, "İlk 100 günde yapacaklarımı açıklıyorum" diyerek vaatlerini sıraladı.

İşte Muharrem İnce'nin konuşmasından satır başları:

Bugün şehitlerimiz var. Şehitlerimizden biri de Hatay’dan. Sizi bütün şehitlerimiz için saygı duruşuna davet ediyorum. 24 Haziran'da sadece ben değil AK Parti'li kardeşlerim de kazanacak. Bu seçimin kaybedeni olmayacak. Ama kazayla Erdoğan kazanırsa hepimiz kaybedeceğiz. Erdoğan kazanırsa Suriye ile kavga etmeye devam edeceğiz. İnce kazanırsa umutlarımız tazelenmeye devam edecek.

İLK 100 GÜNDE YAPACAKLARIMI AÇIKLIYORUM

İlk bir haftada gittim yeminimi ettim. Hemen yeminden sonra 100'üncü günde bitireceğim işlerimi açıklıyorum.

OHAL'İ kaldıracağım. Merkez Bankası özerk bir yapıya kazanacak. - Bakanlar Kurulu'nu toplumun tüm kesimlerini kapsayacak şekilde yapacağım. Terörle mücadele, terör örgütleriyle amansız bir mücadele edilecek. Erdoğan 2002'de iktidara geldiğinde Türkiye Dünya Kupası'nda 3.'ydü. Passolig'i hemen kaldıracağım. Türkiye'nin Şam Büyükelçisi'ni hemen atayacağım. Suriye'nin toprak bütünlüğü esas olacak. Suriye içinde ve dışında yaşayanların katılacağı bir seçimi Türkiye olarak desteklemeliyiz. Bizim projemiz zaten barış. Türkiye'de, bölgede, dünyada barış.

"ASKERİ LİSELERİ YENİDEN AÇACAĞIM"

100 gün içerisinde başka Kuleli Askeri Lisesi olmak üzere kapatılan tüm askeri kurumları yeniden açacağım. Askeriyede FETÖ'cü var diye askeri liseleri kapatıyorsun. Hakimlerin 3'te 2'si FETÖ'cü o zaman hukuk fakültelerini de kapat. 

"CEMEVLERİNİN STATÜSÜNÜ İBADETHANE OLARAK DEĞİŞTİRECEĞİZ"

100 gün içerisinde cemevlerinin statüsünü ibadethane olarak değiştireceğiz. 100 gün içerisinde kamuda yükselmenin kurallarını koyacağız. Kamuda yükselirken kimse senin mezhebine kimse senin cinsiyetine bakmayacak. 100 gün içerisinde öğretmene, hemşireye, din görevlisine 3600 ek göstergeyi vereceğiz. 100 gün içerisinde ekonomiyle ilgili temel kurulların özerkliğini sağlayacağız. 

"AVRUPA BİRLİĞİ İLE MÜZAKERELERİ HIZLANDIRACAĞIZ"

Avrupa Birliği ile müzakereleri hızlandıracağız. Hemen masaya oturacağız. Hemen bir Avrupa turu yapacağım. Bütün Avrupa'yı gezip yeni ve özgür Türkiye'yi anlatacağım. Adayken AB'nin hemen hemen bütün büyükelçileriyle görüştüm. Onlara şunu dedim; 453 milyar dolar borcumuz var. Borcumuzu ödeyeceğiz ama bunlar sizden borç aldı betona yatırdı ben buralardan borç alırsam fabrikalara yatıracağım dedim.

"EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARIN SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ"

Mülakat varsa liyakat yoktur. Mülakatı kaldıracağız. Asgari ücret 2 bin 200 lira olacak. En düşük emekli maaşı bin 500 lira olacak. emekliler biz size bir maaş demiştik onlar bin lira dedi. O bin lirayı da vermediler. Kurban Bayramı'nda bütün emekliler hepinize bir asgari ücret. 100 gün içerisinde emeklilikte yaşa takılanların sorununu çözeceğiz. 

"ERDOĞAN KIRAATHANE DİYOR"

Artık Erdoğan'ın partisinin adında olduğu gibi adalet ve kalkınma demiyor. Kıraathane diyor. Keke kanacak olan varsa söyleyeyim şeker fabrikalarının hepsini sattı kekler şekersiz olur. Ben uzay diyorum nano teknoloji diyorum, kuantum diyorum arkadaş da kıraathane diyor. Kekin ötesinde hayali olmayan adam.

"HADDİNİ BİLEN BİR CUMHURBAŞKANI OLACAĞIM"

Hakkını bilen haddini bilen bir cumhurbaşkanı olacağım. Haddini bilen bir cumhurbaşkanı olacağım ama haddini bilmeyene de haddini bildiren bir cumhurbaşkanı olacağım. Değerli Hataylılar umutları tazelemeye var mısınız?

"NİTELİKLİ NİTELİKSİZ OKUL AYRIMINI KALDIRACAĞIZ"

Ben sizin çocuklarınıza güzel hayaller kurduracağım. Matematik, yabancı dil öğreteceğiz. Nitelikli-niteliksiz okul ayrımını kaldıracağız. Veliler size sesleniyorum; Bu aldatmacaya bir son verelim. 24 Haziran'da özgür bir Türkiye'nin hayalini kuralım. Gençler size Ankara'daki sarayı bilim merkezi olarak vereceğim.

Kaynak: http://www.posta.com.tr/muharrem-ince-ilk-100-gunde-yapacaklarimi-acikliyorum-2014435

Haber Tarihi : 19 Haziran 2018