Facebook

CHP’NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI BELLİ GİBİ!

HP Meclis Grubu yarın saat 09:30’da Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda basına kapalı toplanarak cumhurbaşkanı adayını belirleyecek.
Kritik toplantıya saatler kala CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı da büyük oranda netleşti.
Günlerdir cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda ser verip sır vermeyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın yapılacak grup toplantısında Yalova Milletvekili Muharrem İnce’yi, cumhurbaşkanı adayı olarak ilan etmesi bekleniyor.

KESİCİ TEBRİK ETTİ BİLE!
İnce’nin adaylığı konusunda CHP’de ilk sürpriz açıklama İstanbul Milletvekili İlhan Kesici’den geldi. Kesici, “Bana bir mesaj yok ama benim duyduğum kadarıyla Muharrem İnce aday olacak. Ben bir şey açıklamış olmadım, öyle duydum. Sabah İnce’yi telefonla aradım, tebrik ettim. ‘Allah mahcup etmesin’ dedim. Tahmin ediyorum onun da bilgisi vardı, tebriklerimi kabul etti” bilgisini verdi.
İNCE: “BEKLEYİN, ACELE ETMEYİN”
Kendisinin adaylığıyla ilgili sorularını yanıtlayan İnce ise, “Yarın (bugün) saat 10.00’da genel başkanımız açıklama yapacak, bekleyin, acele etmeyin. Benden bir şey beklemeyin. Sloganımız şu; zamanı gelince her şey güzel olacak” açıklamasını yaptı.

GRUPTA EN ÖN SIRADA
CHP’nin grup toplantısına katılan ve en ön sırada oturan Yalova Milletvekili Muharrem İnce, büyük ilgi gördü ve tebrikleri kabul etti.

Kaynak: https://duzgunhaber.com.tr/chpnin-cumhurbaskani-adayi-belli-gibi/

Haber Tarihi : 03 Mayıs 2018