Facebook

BAHÇELİ'YE 'İNCE' YANIT

Yalova Milletvekili Muharrem İnce, partisi tarafından cumhurbaşkanı adayı ilan edildikten sonra Ankara’daki programını tamamlar tamamlamaz soluğu memleketinde aldı.

Yalova’nın Elmalık Köyü’ne gelen İnce, annesi ve kardeşleri ile birlikte köylüler tarafından köy meydanında karşılandı. Seçim otobüsünden inen İnce, burada ilk olarak annesi Zekiye İnce’ye sarıldı.

“HERKES YOKSULLUKTAN ŞİKAYETÇİ”
Burada köylülere seslenen İnce, “Eğer bu durumdan memnunsa bu millet, dolar 5 liraya gidiyor, Euro 6 liraya gidiyor, 4 milyon Suriyeli, herkes yoksulluktan şikayetçi. Bakalım memnun mu, değil mi? Değiştirecek miyiz, değiştirmeyecek miyiz? Memleketin hali perişan herkes görüyor bunu. Elimizde böyle bir fırsat var. Bir kez böyle fırsat var. Bunalmış bir millet var. Her gün kavga eden bir cumhurbaşkanı var. Bize bir şey lazım. Huzur lazım bize, barış lazım. Bu huzuru sağlayacağız hep birlikte. Bu memlekette barışı sağlayacağız. Terörü bitireceğiz” dedi.

‘TARAFSIZ CUMHURBAŞKANI’
En büyük projesini de açıklayan İnce, “Bana `En büyük projen nedir senin?´ diyor. Benim en büyük projem huzur. Kavga etmeyen bir cumhurbaşkanı. Bakın parti rozetimi çıkardım. Artık 6 oku takmayacağım. Benim rozetim artık Türk bayrağı. Hepinizin cumhurbaşkanı olacağım. Cumhurbaşkanı tarafsız olur, adil olur. Bunu başaracağız. Bundan yana hiçbir kuşkum yok” ifadesini kullandı.

BAHÇELİ´NİN AÇIKLAMALARINA CEVAP VERDİ
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendisinin adaylığıyla ilgili sözlerine de yanıt veren İnce, “Bu doğru değil. Benim MHP’ye, ülkücülere hiçbir husumetim yok. Tam tersine ikinci Yalova seçimlerini onların katkılarıyla aldık. Yani Yalova’daki MHP’liler, ülkücüler bizi ikinci Yalova seçimlerinde desteklemeseydi biz o seçimi alamazdık. Benim ülkücülere ve MHP´ye karşı hiçbir husumetim yok ama Bahçeli’nin politikalarını beğenmiyorum. Benim MHP’ye, ülkücülere itirazım yok. Bahçeli’nin politikalarına itirazım var. Bahçeli’nin politikalarına karşı çıkıyorum, ülkücülere değil” şeklinde konuştu.
BAHÇELİ'YE İNCE YANIT

İLK MİTİNG BUGÜN
İnce, miting maratonuna bugün memleketi Yalova’da düzenleyeceği mitingle startı verecek.

Kaynak: https://duzgunhaber.com.tr/bahceliye-ince-yanit-2/

Haber Tarihi : 05 Mayıs 2018